Search
Generic filters

Medlemmer

Hovedbestyrelsens sammensætning efter valgene på repræsentantskabsmødet den 18. maj 2022
Valgt for perioden 2022-2025.

Formand

Oberstløjtnant Niels Tønning
E-mail:
niels@hod.dk
Mobil:
+45 2237 3966

søværnet, Stedfortrædende formand og værnsformand

Orlogskaptajn Thomas Vestergaard
E-mail:
thomasvestergaard.tv@gmail.com
Mobil:
+45 2541 5987

Hæren, Værnsformand

Major Christian Busch
E-mail:
busch@aarslevnet.dk
Mobil:
+45 30 62 36 38

flyvevåbnet, Værnsformand

Oberstløjtnant Jan C. Wolff
E-mail:
wolff@mil.dk
Mobil:
+45 2175 8275

hjemmeværnet, Værnsformand

Oberstløjtnant Kent Mikkelsen
E-mail:
kentmikkelsen@turbopost.dk
Mobil:
+4542313970

Beredskabsstyrelsen, værnsformand

Sektionschef Per Sloth Møller
E-mail:
brs-psm@brs.fiin.dk
Mobil:
+4520198977

Hæren, Suppleant for værnsformand

Kaptajn Kristian Blicher
E-mail:
kristianblicher@hotmail.com
Mobil:
+45 2895 0304

Hæren

Major Niels Peder Munksgaard
E-mail:
npmunksgaard@msn.com
Mobil:
+4541724818

Hæren

Kaptajn Kaare Brink Østergaard
E-mail:
kaare.brink@live.dk
Mobil:
+45 5134 1460

Hæren

Kaptajn Rasmus Holkenberg
E-mail:
rasmusholkenberg@gmail.com
Mobil:
+ 45 2239 1179

Hæren

Premierløjtnant Sara Jensenius Kristensen, Retur til bestyrelsen 30/11-2022
E-mail:
sarajensenius@gmail.com
Mobil:
+4560526696

Hæren

Premierløjtnant Laura Friis Jepsen, Suppleant for Sara Jensenius Kristensen i perioden 18/5 – 30/11 2022
E-mail:
laurafriis@hotmail.com
Mobil:
28556756

Søværnet, Suppleant for værnsformand

Kommandørkaptajn Jan Landberg Svendsen
E-mail:
jls@mil.dk
Mobil:
+45 2218 3185

Søværnet

Premierløjtnant Charlotte Overgaard Brath
E-mail:
charlottebrath@hotmail.com
Mobil:
+4526272617

Søværnet

Orlogskaptajn Klaus Rehkopff
E-mail:
rehkopff@gmail.com
Mobil:
+4540627666

Flyvevåbnet, Suppleant for værnsformand

Major Kim Malm
E-mail:
kim.malm@mil.dk
Mobil:
+45 4112 0545

Flyvevåbnet

Kaptajn Martin Mosvad Lauridsen
E-mail:
martin@mosvad.dk
Mobil:
+4522829525

Flyvevåbnet

Major Lars Munkholm
E-mail:
hol@mil.dk
Mobil:
+45 2289 7445

Hjemmeværnet, suppleant for værnsformand

Orlogskaptajn Niels Kjærgaard
E-mail:
niknaval@gmail.com
Mobil:
+4521379129

Beredskabsstyrelsen, Suppleant for værnsformand

Sektionschef Jens Chr. Kyster
E-mail:
brs-jck@brs.dk
Mobil:
+4571702707
Print